Majorka - Rowerowy Raj

Majorka - Rowerowy Raj
Dostępne terminy i ceny:

Kraje: Hiszpania
Typ: Rekreacyjne
Trudność: Trudność: 2
Zakwaterowanie: pensjonaty / hotele
Wyżywienie: śniadania
Transport: samolot
cena: 2 500 PLN
+ koszt przelotu ok. 500 zł

Majorka - największa z wysp Balearów - jest uważana za raj dla kolarzy. Piękne widoki, magiczne miasteczka i przepyszne jedzenie. Zapraszamy na wspólne zwiedzanie wyspy na dwóch kółkach!

Trudność: 

Majorka jest górzystą wyspą. Średnie dzienne dystanse to ok 70 km. Ogólnie musimy przyznać, że wycieczka jest dość wymagająca.

Typ rowerów: 

Będziemy podróżować na rowerach trekkingowych i crossowych. Wypożyczenie roweru jest uwzględnione w cenie wycieczki.

Zakwaterowanie: 

Śpimy w hotelu o 3* standardzie ze śniadaniami. Wycieczka ma charakter stacjonarny.

Czy mogę jechać sam/sama?: 

Bez obaw! To nie są standardowe wakacje. Jeśli wyruszysz w pojedynkę, po tygodniu wzbogacisz się o nowe znajomości.

Wyżywienie: 

Śniadania są wliczone w cenę wycieczki. Podczas naszych tras będziemy robili przerwy, tak by mieć czas uzupełnić niezbędne kalorie.

Dystans: 

360km, ↑5880m, ↓5830m 

Trudność: 

Średnia

Zakwaterowanie: 

Komfort+

Dzień 1: Palma de Mallorca

Nasza doba hotelowa rozpoczyna się o godzinie 15:00. Po zakwaterowaniu w pokojach ruszamy na wspólne zwiedzanie Palmy. Kilka lampek sangii na pewno nie zaszkodzi w integracji. 

Dzień 2: Calvia, 55km ↑770m ↓780m

Po odebraniu rowerów, ruszymy na zachód od Palmy, by przejechać klasyczą pętlę po pasmach majorkańskich gór Serra de Tramuntana. To dość łagodny dzień, który przygotuje nas na późniejsze ekspolracje wyspy. Odwiedzimy górską Calvię z jej romantyczną architekturą, idylliczne Puigpuynent i zielone Establiments.  

Dzień 3: Sa Calobra, 80km ↑1280m ↓1270m

To będzie zdecydowanie najtrudniejszy dzień, ponieważ wybierzemy się na słynną wśród rowerzystów przełęcz Sa Calobra. Liczne serpentyny i długie podjazdy z góry wyglądają i często są porównywane do mokrego spaghetti. Wspinaczkę rozpoczynamy w Inca, dokąd dostaniemy się pociągiem. Zajedziemy również do Lluc - najważniejszego miejsca kultu na Majorce. 

Dzień 4: Valdemossa, 45km ↑640m ↓630m

Czwartego dnia naszej wycieczki wybierzemy się na przyjemną, krótką wycieczkę do górskiej Valldemossy. Miasteczko znane jest z pięknego klasztoru kartuzów oraz dla nas Polaków jeszcze z jednego powodu - zimą 1839 roku przebywał to Fryderyk Chopin wraz ze swą francuską ukochaną - George Sand. Valdemossa dzięki swojemu uroczemu położeniu uważana jest za najpiękniejsze miejsce na wyspie.

Dzień 5: San Salvador: 65km ↑450m ↓450m 

Zmienimy nieco kierunek i wybierzemy się na wschód. Pociągiem dostaniemy się do Petry by zatoczyć sporą pętlę między największymi miastami interioru. Zwiedzimy Manacor, Felantix i Porreres, ale najważniejszym punktem dnia będzie wjazd na wzgórze San Salvador. Na szczycie znajduje się sanktuarium z galerią koszulek gwiazd światowego kolarstwa. Zdecydowanie warte zobaczenia!

Dzień 6: Cap de Formentor, 86km ↑1290m ↓1290m

Tego dnia wybierzemy się na północ wyspy. Pociągiem dojedziemy do Sa Pobla skąd wyruszymy w stronę antycznego miasta Pollenca. Stąd wjedziemy na półwysep Formentor. Krajobraz zmienia tu nieco charakter na bardziej klifowy i może kojarzyć się z bardziej z Norwegią. Na końcu drogi znajduje się latarnia z restauracją gdzie, naszym zdaniem, serwowane są najlepsze panini świata.  W drodze powrotnej odwiedzimy Alcudię gdzie wśród antycznych zabudowań wypijemy popołudniową kawę.

Dzień 7: Port de Soller, 38 km ↑560m ↓530m

Ostatniego dnia naszej wycieczki wybierzemy się na naszym zdaniem najładniejszą trasę - odwiedzimy Soller z imponującą bazyliką i romantycznym portem w zatoczce. Tutaj też wsiądziemy do uroczej kolejki w stylu retro, kursującej od 1929 roku, która zabierze nas do Plamy. Tego dnia oddamy również nasze rumaki. Wieczór spędzimy na plaży, żeby uczcić udany tydzień.

Dzień 8: Palma

To niestety dzień powrotu. Pokoje w hotelu są do naszej dyspozycji do godziny 10:00. Pozostały czas możemy przeznaczyć na pożegnalny spacer po Palmie.

Cena zawiera:

 • 7 nocy w komfortowych pokojach ze śniadaniami
 • wypożyczenie roweru
 • opiekę doświadczonego pilota
 • bilety na pociągi
 • przejazd przez góry słynną kolejką w stylu retro z 1939r z Soller do Palmy
 • wycieczkę w małej grupie (do 10 osób)
 • ubezpieczenie podróżne
 • lokalne podatki

Cena nie zawiera:

 • transportu do/z Majorki
 • wyżywienia
 • ewentualnych biletów wstępu

Ważne:

 • Warunkiem zorganizowania wycieczki jest udział min. 6 uczestników
 • Przewodnik, mając na względzie bezpieczeństwo grupy, może zdecydować o zmianie programu wycieczki podczas jej trwania. Zmiany mogą być spowodowane zmianą pogody, kondycją uczestników oraz innymi nieprzewidzianymi sytuacjami.
Jedną z ciekawych propozycji wycieczek rowerowych organizowanych przez biuro podróży Wheelovelo jest wyjazd rowerowy Majorka - Rowerowy Raj, który pozwala na podróż do ciekawych miejsc wartych zobaczenia. Wyprawa ta pozwala na odwiedzenie takich krajów jak: Hiszpania, które zadziwiają swoim różnorodnym krajobrazem. Wycieczka rowerowa obejmuje zakwaterowanie typu pensjonaty / hotele oraz wyżywienie śniadania. Wakacje o których mowa pozwolą na spędzenie urlopu w sposób aktywny. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.