Maroko - Andaluzja

Maroko - Andaluzja
Dostępne terminy: brak
Kraje: Afryka, Hiszpania
Typ: Egzotyczne, Rekreacyjne
Trudność: Trudność: 2
Zakwaterowanie: pensjonaty / hotele
Wyżywienie: własne
Transport: samolot

Sevilla | Cramona | Olvera | Arcos de la Frontera | Medina Sidona | Tarifa | Tangier | Ksar es Seghir | Tetouan | Oued Laou | Chefchaouen

Wycieczka na styku kultur! To tu styka się Europa z Azją. Andaluzja – najbardziej afrykańska część Europy i Maroko najbardziej europejska część Afryki. Oba obszary dzieli zaledwie 20-kilometrowa cieśnina giblartarska a jednak mimo takiej bliskości odwiedzimy dwa różne światy dwie odmienne kultury! 

Andaluzja to największy hiszpański region pełen gorącego słońca, flamenco, korridy i fiesty. Będąc na miejscu wyraźnie odczuwa się tysiąclecia bujnej historii, gdzie kultura hiszpańska miesza się z arabską. Dzięki zróżnicowanemu terenowi i obfitej roślinności południe Hiszpanii słynie również z pięknego krajobrazu idealnego na rower. Można tu znaleźć dzikie plaże z białym piaskiem, ciągnące się bez końca gaje oliwne, parki narodowe, i piękne szlaki rowerowe.

STOPIEŃ TRUDNOŚCI: B 

Około 50-60 km etapy, jednak nie tak zupełnie płaskie, na trasie kilka dłuższych 3-5 kilometrowych podjazdów. Głownie drogi asfaltowe o małym natężeniu ruchu, lub dobrej jakości drogi szutrowe.

Dzień 1: 
Przelot samolotem do Sewilli, zakwaterowanie w hotelu, impreza integracyjna. 

Dzień 2: Sewilla 
Sewilla słynie z największej na świecie gotyckiej katedry. Miasto jest jednocześnie ojczyzną porywczego flamenco - to wymarzone miejsce, aby poczuć niepowtarzalny klimat hiszpańskiego Południa. Cały dzień poświęcimy na zwiedzanie tego pięknego miasta. 

Dzień 3-7: Andaluzja 
Kolejne 4 dni to przejazd rowerami przez zachodnią Andaluzję , Trasa prowadzi głównie przez prowincję Kadyks. Odwiedzimy stolicę prowincji, leżace na cyplu z trzech stron otoczonym oceanem to melancholijne miasto zachwyca zabytkami. Nieopodal znajduje się tzw. Trójkąt Sherry, czyli trzy miasta wokół których uprawia się winorośl i pozyskuje z niej najznakomitsze trunki. 
Dalej w głębi lądu rozłożyły się tradycyjne „białe wioski” wyglądające jak płaty śniegu pośród otaczających je wzgórz. Nieomieszkamy do kilku z nich zawitać. 
Przyrodniczo to również bardzo ciekawy rejon. Nasza trasa prowadzi przez lasy dębów korkowych, w których od czasu do czasu można zobaczyć czarne świnie zajadające się żołędziami. 
Największym skarbem prowincji jest jednak wybrzeże, Costa de La Luz, a na nim jedne z najpiękniejszych plaż Hiszpanii. 
Czeka nas wiec moc nie lada atrakcji podczas 5 dniowego rowerowego przejazdu przez tę prowincję! 

Dzień 8-11: Maroko 
Kolejne dni spędzimy w Maroku. Północne Maroko od enklaw hiszpańskich – Ceuty i Malilli – po kosmopolityczny Tanger i Szewszawan w górach Rif dostarcza turystom wielu wrażeń. Odwiedzimy więc Tanger, Ceutę, Tetuan i Szewszawan a także kilka mniej znanych miejscowości. Cztery dni to może i mało jak na tak interesujący kraj, ale z pewnością wystarczą by poczuć jego klimat. 

Dzień 12-13: 
Powrót promem do Europy i busem do Malagi a następnie powrót samolotem do kraju.

*PROGRAM ORAZ JEGO POSZCZEGÓLNE ELEMENTY MOGĄ ULEC ZMIANIE ZE WZGLĘDU NA WARUNKI POGODOWE I KONDYCJĘ UCZESTNIKÓW.

ORGANIZACJA WYJAZDU

Uczestnicy dostają do Malagi samolotem wraz z bagażem podręcznym 10 kg. 
Rower oraz ewentualny dodatkowy bagaż (10 kg) należy dostarczyć do Krakowa lub Warszawy 3 dni przed wycieczką – osobiście lub przesyłką kurierską i odebrać sprzęt 3 dni po powrocie. 
Sprzęt ten dowożony jest busem drogą lądową.

PRZELOT 

Przelot realizowany tanimi liniami lotniczymi, możliwa przesiadka w jednej z europejskich stolic, co wiąże się z kilkugodzinnym oczekiwaniem na lotnisku lub krótkim zwiedzaniem miasta. 
Termin wycieczki orientacyjny, może różnić się o +/- 3 dni. ostateczny termin oraz miejsce wylotu zostaną podane najpóźniej na 40 dni przed terminem wycieczki.

Cena zawiera: 

  • Noclegi w pensjonatach i kwaterach turystycznych
  • Przelot samolotem z bagażem podręcznym
  • Transport rowerów 
  • Transport bagaży na trasie 
  • Usługi opiekuna grupy 
  • Ubezpieczenie KL i NW >>Ogólne Warunki Ubezpieczenia<< 

Cena nie zawiera: 

  • Wyżywienia 

Opłaty dodatkowe dla chętnych: 

  • Opłata za bagaż główny (nieobowiązkowy) w zależności od linii lotniczej i wielkości bagażu - od 60 do 100 euro

Aby zarezerwować miejsce należy wpłacić zaliczkę w wysokości 1000 zł. Na miesiąc przed wycieczką prosimy o dopłatę 1000 zł, natomiast całą resztę można dopłacić w dniu wyjazdu bezpośrednio u pilota.

Jedną z ciekawych propozycji wycieczek rowerowych organizowanych przez biuro podróży Cyklotramp jest wyjazd rowerowy Maroko - Andaluzja, który pozwala na podróż do ciekawych miejsc wartych zobaczenia. Wyprawa ta pozwala na odwiedzenie takich krajów jak: Afryka, Hiszpania, które zadziwiają swoim różnorodnym krajobrazem. Wycieczka rowerowa obejmuje zakwaterowanie typu pensjonaty / hotele oraz wyżywienie własne. Wakacje o których mowa pozwolą na spędzenie urlopu w sposób aktywny. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.