Majorka na Szosie

Majorka na Szosie
Dostępne terminy i ceny:

Kraje: Hiszpania
Typ: Szosowe
Trudność: Trudność: 2
Zakwaterowanie: pensjonaty / hotele
Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje
Transport: samolot
cena: 1 990 PLN

Hiszpania - Majorka

Sports Camp po raz kolejny organizuje wyjazd kolarski na Majorkę - miejsca, którego nie trzeba przedstawiać żadnemu szosowcowi - istny raj na ziemi ! Wspaniałe kręte drogi, idealny klimat oraz wyśmienite jedzenie sprawiają, że Majorka przyciąga tłumy kolarzy !

Podczas tygodniowego obozu zostaną utworzone 2 grupy, początkujący, jak i zaawansowany uczestnik znajdzie miejsce dla siebie, tak aby czuć się komfortowo i z uśmiechem na twarzy pokonywać kolejne kilometry.

Zapisz się już dziś !

Niedziela

Wylot z Polski – Kraków godzina 9.55

Ok 13.30 przyjazd do hotelu, zameldowanie, krótki odpoczynek, przygotowanie rowerów, omówienie całego tygodnia, wieczorna wspólna kolacja

Poniedziałek 85km – 1500m przewyższenia

Start na trasę 10.30 – tego dnia mamy do pokonania na rozgrzewkę 85 km wschodniej części wyspy niezwykle malowniczej i mocno pofałdowanej.

Wtorek – 140km – 2200m przewyższenia

Sa Colobra – to nazwa którą każdy kolarz na pewno słyszał - to piękna zatoka leżąca na północy Majorki. Dotrzeć tutaj można górską kilkunastokilometrową górską serpentyną  Nudo de la Corbata (węzeł krawata) wijąca się najpierw lekko pod górę, a potem opadająca kilkaset metrów na sam brzeg morza. Tutaj swoje ujście ma potężny wąwóz Torrent de Pareis.

Aby tam dotrzeć musimy przetransportować się koleją do miejscowości Inca – gdzie będzie początek oraz koniec naszej wtorkowej przygody.

Środa – 120km – 1500m przewyższenia

Port de Soller - Soller – położony w zachodniej części wyspy, droga tam prowadząca jest bardzo wymagająca, ale zmęczenie rekompensują piękne widoki.

Czwartek – dzień wolny

Czwartek jest dniem wolnym gdzie można go wykorzystać w dowolny sposób np. zwiedzając stolicę Majorki, wylegując się na plaży czy zrobić kolejny kolarski trening

Piątek – 110km – 1150m przewyższenia

Tego dnia przejedziemy północną cześć wyspy, która  słynie głównie z dwóch miejscowości: Port de Pollenca oraz Alcudia, przejedziemy niezwykle malowniczą drogą najbardziej wysunięta na północ, gdzie znajduje się przylądek Formentor liczący 20 km i zakończony latarnią morską . Aby tam dojechać musimy skorzystać z kolei i dostać się do miejscowości Sa Pobla.

Sobota – 85km – 1500m przewyższenia

Runda taka sama jak pierwszego dnia, ale pokonana w przeciwnym kierunku

Niedziela – powrót do kraju

Każdego dnia jest możliwość skrócenia trasy jak i wydłużenia.

Cena zawiera:

 • Transfery lotniskowe w Hiszpanii
 • Zakwaterowanie - Hotel *** wraz ze śniadaniem, oraz obiadokolacją
 • Usługi opiekuna/przewodnika grupy
 • Ubezpieczenie

Cena nie zawiera :

 • Biletu samolotowego
 • Transferu w innym terminie niż podany (cena do uzgodnienia)
 • Opłaty klimatycznej płatnej na miejscu

Inne:

 • Możliwość wypożyczenia roweru
 • Możliwość przyjazdu w innym terminie niż podany (kontakt telefoniczny)
 • Warunkiem uczestnictwa jest akceptacja regulaminu
 • W celu zgłoszenia wymagane jest wypełnienie formularza zgłoszenie oraz wpłata zaliczki
 • Wynajmu rowerów (ok 10-25 euro dziennie w zależności od klasy roweru)

WYJAZD 07.04.2019 – POWRÓT 14.04.2019

 • Kraków - Palma - wylot 9.55 (Ryanair)
 • Palma - Kraków - wylot 6.35 (Ryanair)
 • Warszawa Modlin - Palma 20.10 (Ryanair)
 • Palma - Warszawa Modlin 16.35 (Ryanair)
Jedną z ciekawych propozycji wycieczek rowerowych organizowanych przez biuro podróży Sports Camp jest wyjazd rowerowy Majorka na Szosie, który pozwala na podróż do ciekawych miejsc wartych zobaczenia. Wyprawa ta pozwala na odwiedzenie takich krajów jak: Hiszpania, które zadziwiają swoim różnorodnym krajobrazem. Wycieczka rowerowa obejmuje zakwaterowanie typu pensjonaty / hotele oraz wyżywienie śniadania i obiadokolacje. Wakacje o których mowa pozwolą na spędzenie urlopu w sposób aktywny. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.