Andaluzja szosowo

Andaluzja szosowo
Dostępne terminy: brak
Kraje: Hiszpania
Typ: Szosowe
Trudność: Trudność: 2
Zakwaterowanie: pensjonaty / hotele
Wyżywienie: dopłata 1000 zł
Transport: samolot

ANDALUZJA | Wyjazd SZOSOWY !

Chcesz przygotować się do sezonu kolarskiego? A może masz dość zimna i pluchy panujących w naszym kraju i chcesz po prostu pokręcić w przyjaznych warunkach?

Nic prostszego! Po raz kolejny zapraszamy na marcowy wyjazd do Andaluzji, położonego najbardziej na południe i najcieplejszego regionu Hiszpanii. Malowniczo położone górskie miasteczka, odwieczna mieszanka kulturowa, ale przede wszystkim to co dla nas- kolarzy najważniejsze: setki kilometrów pięknych dróg, wijących się po górach, pagórkach i dolinach, składają się na istny kolarski raj. Do rajskich cech tego miejsca można zaliczyć także niezwykłą  kulturę drogowa, jaką charakteryzują się Hiszpanie i ich duże zrozumienie dla trenujących na szosach kolarzy.

Andaluzyjskie szosy często wykorzystywane są w trakcie wyścigu Vuelta a Espana, oprócz tego rokrocznie odbywa się tu prestiżowy wyścig Vuelta a Andalucia (Ruta del Sol), będący niejako pierwszym poważnym otwarciem wyścigowego sezonu kolarskiego. Okolice Malagi wybierane są często do treningu zimowego także przez zawodowych kolarzy, ze względu na ciepły klimat, stabilną pogodę, mnogość tras i niewielki ruch samochodowy. Trudno o lepszą rekomendację.

Naszą bazą będzie miejscowość Manilva, położona na południowy-  zachód od Malagi, niedaleko pasm górskich Sierra de La Nieves, Sierra de Grazalema. Niedaleko stąd także do GIbraltaru, o który planujemy zahaczyć w trakcie jednego z luźniejszych dni.

Zakwaterowanie to jak zwykle w pełni wyposażone apartamenty, z możliwoscią wykupienia sniadań i obiadokolacji.

Chcesz przeżyć hiszpańską przygodę? Zapraszamy! Trenuj z nami na południu Hiszpanii i przygotuj nogę do sezonu!

Wyjazd do Andaluzji organizowany jest w formie obozu kolarskiego. Trasy na każdy dzień dobieramy pod kątem pogody, tak aby w miarę możliwości trafiać zawsze na najlepszą oraz kondycji uczestników. Najczęsciej stosowaną przez nas formą, jest 2+1, co oznacza 2 dni cięższe, po ktorych nastepuje jeden lżejszy.

Dni z większym obciążeniem to dystanse w granicach 100-120 km (możliwe dłuższe dystanse w 1-2 dniach), z przewyższeniami ok. 2000 m- zwykle oznacza to przynajmniej jeden długi podjazd w danym dniu i kilka mniejszych po drodze. Dni lżejsze to zwykle spokojniejsza runda ok 50-60 km wzdłuż wybrzeża.  W trakcie wyjazdu planujemy przejechać na rowerach takie drogi, miejsca i przełęcze jak: Sierra Bermeja, Sierra de la Nieves, Ronda, Gibraltar.

Cena zawiera:

  • zakwaterowanie w apartamentach hotelowych*** (10 nocy)
  • wyżywienie HB (śniadanie + obiadokolacja- dopłata 1000 zł/os)
  • transfery lotniskowe (Malaga- Manilva- Malaga)
  • przewóz rowerów i bagażu (w obie strony na trasie Polska-Hiszpania)
  • opiekę przewodników - pilotów
  • planowanie tras na każdy dzień
  • ubezpieczenie KL, NNW, OC
  • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
  • niezapomniane przeżycia dzielone z pasjonatami kolarstwa

Jedną z ciekawych propozycji wycieczek rowerowych organizowanych przez biuro podróży MJPro Tour jest wyjazd rowerowy Andaluzja szosowo, który pozwala na podróż do ciekawych miejsc wartych zobaczenia. Wyprawa ta pozwala na odwiedzenie takich krajów jak: Hiszpania, które zadziwiają swoim różnorodnym krajobrazem. Wycieczka rowerowa obejmuje zakwaterowanie typu pensjonaty / hotele oraz wyżywienie dopłata 1000 zł. Wakacje o których mowa pozwolą na spędzenie urlopu w sposób aktywny. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.