SLOW RiDE z warsztatami dla Kobiet Sikory

SLOW RiDE z warsztatami dla Kobiet Sikory
Dostępne terminy: brak
Kraje: Polska
Typ: Rekreacyjne
Trudność: Trudność: 1
Zakwaterowanie: pensjonaty / hotele
Wyżywienie: częściowo Organizatora
Transport: własny

Weekend na rowerze, Sikory SLOW RIDE i sztuka podróżowania na rowerze

Kochani, majówka rozeszła się w dwa dni, także lecimy z drugą edycją w czerwcu i ruszamy do fantastycznie wiejskiego klimatu.
Do naszej wyłącznej dyspozycji będzie 5000 metrów zadbanej działki z ogrodami, w towarzystwie zabytkowego spichlerza, starego domu i małego domku za stawem. Wszystkie obiekty mają ponad 150 lat i zostały zrewitalizowane, z zachowaniem oryginalnego charakteru. Tylko 80 km od Warszawy, w stronę Sokołowa Podlaskiego znajduje się to sielankowe wiejskie siedlisko. Sikory to idealne miejsce na oderwanie się od zgiełku miasta i wypoczynek na łonie natury. Budynki są otoczone malowniczym wiejskim ogrodem, pełnym starych, rozłożystych lip i kasztanowców, z pięknymi kamiennymi ścieżkami i ogromnym stawem otoczonym wierzbami. O poranku obudzi nas śpiew ptaków mieszkających w budkach na terenie obiektu. Siedlisko czasem odwiedzają także dzikie kaczki, bociany oraz bażanty.
W pobliżu stawu jest miejsce na ognisko oraz altana z dużym grillem i wędzarnią. Miejsce wychuchane i wydmuchane, a świadczyć może o ty, iż jeden z odcinków znanego programu telewizyjnego “Maja w ogrodzie” został nakręcony właśnie tutaj.

Co robimy na miejscu i styl wycieczki

Na miejsce każda z nas dociera samodzielnie, autem wraz ze swoim rowerem. Zaczynamy w czwartek i od godziny 13.00 brama magicznego siedliska będzie dla nas otwarta. Wyjazd ten, ma charakter przyrodniczo – towarzysko – rowerowo- rekreacyjny (w dowolnej kolejności) Będzie trochę jazdy, trochę wiedzy, chillout’u który dzisiaj tak bardzo nam jest potrzebny. Czwartek zaczynamy lajtowo, ognisko, grill, wino, myzyka i rozmowy. W piątek ruszamy w strone Green Velo,  ale do tej żyły złota musimy podjechać kilkanaście kilometrów samochodami. Tego dnia zrobimy ok 50 km na rowerach (obiad złapiemy gdzieś po drodze) Wieczorem prezentuję pierwszą część sztuki z podróży rowerowej, a tuż po niej, lub w trakcie ognisko i grill z pysznościami. Kolejnego dnia (sobota) znowu pakujemy nasze rowery do fur i lecimy bliżej Parku Nadbużańskiego i eksplorujemy cały dzień dziewicze tereny rezerwatu i okolic. Wieczorem znowu będę opowiadać, tym razem zabiorę was do Norwegii i Japonii. Jesli będzie super ciepło – to warszataty zrobimy na zewnątrz z rzutnika projektora. Wy sobie będziecie leżeć w fotelach i słuchać, obok będzie dogrzwać was będzie ogień (a w dłoni magiczna lampka wina)…..jak będzie chęć to może jakiś film zapodamy??? ojjj tutaj się boję się, że niektóre z was będą chciały przedłużyć ten pobyt….:)

Warsztaty ”Sztuka podóżowania na rowerze”


przygotowanie roweru przed podróżą (technicznie, sakwy, torba na kierownicy, bagażnik przedni, wygodne siodełko), pakowanie roweru do samolotu (pokaże jak rozłożyć rower, jak go zabezpieczyć, jak zdjąć tylne koło, jak odkrecać pedały, dlaczego warto mieć wentyl samochodowy i dobrą pompkę)niezbędnik na wyjazd (klucze, części)odzież/ kosmetyki na wyjazd – co jest ważne, jak się zapakować w dwie sakwy (zabiorę, pokażę)zrobimy pokaz i próbę wymiany dętki przez chętną 🙂jak korzystać z mapy, jak zaplanować trasę, jak wgrać ślad GPS i posługiwać się nim jaki sprzęt kupić na wyjazd (namiot, śpiwór)jedzenie w podróży (dlaczego LYO) każda uczestniczka otrzyma rabat na jedzenie 25%W niedzielę kończymy nasz rajski pobyt i wracamy do prozy życia, ale nie martwcie się, Superfemka już kombinuje gdzie by tutaj…cooś złapać fajnego znowu 🙂

GDZIE ŚPIMY


Na terenie Siedliska są trzy obiekty noclegowe – w sumie będzie nas max 12 osób.
W dawnym Spichlerzu, podzielonym na dwa oddzielne pokoje znajdziemy 6 łóżek pojedynczych, w konfiguracji (pokój pierwszy – 4 łóżka) (pokój drugi – 2 łóżka) Pomiędzy pokojami (oddzielnie) znajduje się wyposażona kuchnia, oraz toaleta z prysznicem.
Domek malutki za stawem, jest oddalony ok.60 metrów od spichlerza. W tym domku nie ma kuchni, ani toalety. W domku tym śpi Organizatorka zamieszania 🙂
Dom główny z ogromnym piecem, posiada sześć łóżek pojedynczych (cztery na górze, dwa na dole) Mamy tutaj kuchnię oraz toaletę z prysznicem. Obie kuchnie są wyposażone w naczynia, sztućce, są przyprawy, cukier, sól, kawę, herbatę.


CO JEMY. ŚNIADANIA – produkty na śniadania zostaną dostarczone przez Superfemkę i będzie na bogato z lokalnych serów, wędlin, wuejskich jaj 🙂 będę potrzebowała tylko wsparcia w przygotowaniu. (Jajecznica z wiejskich jaj, pieczywo na zakwasie, masło wiejskie, twarożek, ryba, ser żółty, pomidory, ogórki, sałata, kawa, herbata)

OBIADY – mamy catering wiejskiej kucharki ( w razie dalszego reżimu) albo w knajpie lokalnej, albo gdzies w trasie.

KOLACJA – ogniskowo/ grillowa : kiełbaski, kaszanka, warzywa – ziemniaki z ogniska 🙂 zapewnia Superfemka

Logistycznie i organizacyjnie

Spotykamy się na miejscu. Pakujecie swoje rowery do samochodów i widzimy się w Sikorach. Niezbędne jest posiadanie samochodu, gdyż planuję eksplorację Nadbużańskiego Parku, do granic którego musimy podjechać kilkanaście kilometrów autami, by spokojnie zatopić się w otulinie rezerwatu przyrody. Naszym celem będzie podlaska część Parku m.in Mogielnica, Korczew inne okoliczne wiochy i rejony. Pamiętaj aby oddać rower do serwisu, weź kask, 2 dętki i odpowiednią odzież – listę rekomendacji prześlę bliżej terminu. Nie zapomnij o wodzie (mięta rośnie pod domem)

Cena zawiera

Realizację i prowadzenie wycieczek w piątek, sobotę

3 noclegi w klimatycznym siedlisku

dwudniowe (6h) warsztaty z serii ”Sztuka podróżowania rowerem”

3 wypasione śniadania (dodatki prosto z domowego ogródka)

2 wieczory grillowo – ogniskowe wyposażone w jedzenie (kiełbaska, kaszanka, warzywa, pieczywo, dodatki, naczynia jednorazowe,)

Cena nie zawiera

Obiadów w restauracji lub cateringu wiejskiego (ok. 20- 30 zł)

Spływu kajakiem dla chętnych (ok. 50zł /osoba)

dojazdu na miejsce

Jedną z ciekawych propozycji wycieczek rowerowych organizowanych przez biuro podróży Superfemka jest wyjazd rowerowy SLOW RiDE z warsztatami dla Kobiet Sikory , który pozwala na podróż do ciekawych miejsc wartych zobaczenia. Wyprawa ta pozwala na odwiedzenie takich krajów jak: Polska, które zadziwiają swoim różnorodnym krajobrazem. Wycieczka rowerowa obejmuje zakwaterowanie typu pensjonaty / hotele oraz wyżywienie częściowo Organizatora. Wakacje o których mowa pozwolą na spędzenie urlopu w sposób aktywny. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.