W krainie Dolnej Odry – dla Małych i Dużych

Kraje
Kategoria
Wyżywienie
śniadania i obiadokolacje
Trudność
łatwa
Transport
samolot
Zakwaterowanie
namioty

Wycieczka chwilowo niedostępna.

Szczegóły wyjazdu W krainie Dolnej Odry – dla Małych i Dużych

O wyprawie

W krainie Dolnej Odry – dla Małych i Dużych | Pojezierze Myśliborskie, północno-zachodnia Polska

Idealne miejsce na miły odpoczynek dla rodzin. Piękne krajobrazy, rodzinne trasy rowerowe i wiele atrakcji dla najmłodszych. Przeniesiemy się w czasie o wiele wieków wstecz, będziemy podążać śladami prehistorycznych zwierząt, odkrywać ich nieznane gatunki, poznawać ciekawostki historyczne i relaksować się w najpiękniejszych zakątkach regionu.

Zwiedzimy Cedyński Park Krajobrazowy i jego okolicę. Znajduje się on w dolnym biegu Odry i obejmuje zasięgiem najbardziej wysunięte na zachód zakole rzeki. Będziemy w Parku Dinozaurów, Transgranicznym Geoparku. Odwiedzimy  Moryń.

Program

Dzień 1: Moryń

Przyjazd w godzinach popołudniowych, zakwaterowanie w położonej na wzgórzu i otoczonej murami obronnymi urokliwej miejscowości Moryń. Jest tu też ładne kąpielisko nad jeziorem Morzycko, do którego docieramy ścieżką pieszo-rowerową będącą częścią geoparku epoki lodowcowej z makietami zwierząt tamtego okresu. Obiadokolacja o 18.00

Dzień 2: Pętla wokół jeziora Morzycko – 15 km

Jezioro Morzycko znajduje się w otulinie Cedyńskiego Parku Krajobrazowego i jest jednym z najgłębszych jezior w Polsce.  Na jego brzegu utworzono geopark „Kraina Lodowcowa nad Odrą”.  Podczas dzisiejszej pętli wprowadzimy trochę rywalizacji. Podzielimy się na dwie grupy i będziemy wykonywać zadania wg otrzymanej instrukcji (zabawa podobna do podchodów). Dla wygranych nagrody. Odwiedzimy także ruiny XIV-wiecznego zamku na półwyspie Zamczysko.

Dzień 3: Pętla doliną Słubii – 34 km

Ruszymy w stronę zielonego Cedyńskiego Parku Krajobrazowego – urokliwym szlakiem rowerowym położonym w miejscu byłej linii kolejowej.
Dojedziemy do Europabrucke – mostu kolejowego będącego w trakcie modernizacji pod potrzeby rowerzystów w przyszłości (połączenie z niemiecką
siecią tras rowerowych). Pojedziemy doliną Słubi. Słubia przepływając przez Lasy Mieszkowickie tworzy wyjątkowo malowniczą dolinę o stromych zboczach i licznych źródliskach. Potok meandruje tworząc liczne zakola i żwirowate płycizny. Malowniczy wąwóz porośnięty jest lasem grądowym z dużym udziałem grabu, lipy i dębów.

Dzień 4: Moryń – Trzcińsko Zdrój – Banie – 44 km

Dzisiaj trochę więcej kilometrów do zrobienia.  Jeżeli ktoś chce można etap zakończyć po 26 km w miejscu lunchu.  Pojedziemy dzisiaj fragmentem trasy Pojezierzy Zachodnich. Odcinek niemal na całej długości został poprowadzony śladem starego nasypu kolejowego, posiada łagodne spadki i łuki, co ułatwia przejazd osobom niezależnie od ich sprawności. Na trasie można napotkać m.in. zabytkowe dworce kolejowe, pomnik przyrody w Brwicach – Mamutowiec Olbrzymi, będący największym okazem tego drzewa w Polsce.

Dzień 5: Moryń – Łąkomin – ok. 55 km

Województwo lubuskie jest najbardziej zalesionym regionem Polski, dlatego dziś będziemy poruszać się w dużej mierze duktami leśnymi. W trakcie będzie możliwość kąpieli w jeziorze. Dzisiejszy dzień zakończymy w hotelu “Pałacyk Łąkomin”, położonym w samym sercu lubuskiego lasu.

Dzień 6: Spływ kajakowy rzeką Wartą – 10-15 km

Dzisiaj planujemy spływ kajakowy rzeką Warta – etap około 10-15 km. Rzeka duża, z dość wartkim nurtem, bez żadnych przeszkód po drodze – czysta
przyjemność. Możliwość obserwacji ptactwa wodnego. Dojazd i powrót ze spływu busem. Osoby niezainteresowane spływem mogą spędzić ten dzień nad jeziorem odległym niecałe 3 km od miejsca noclegowego.

Dzień 7: Łąkomin – Nowiny Wielkie – Kostrzyn – ok. 45 km

Z samego rana wyruszymy na nasz ostatni etap rowerowy. W Nowinach Wielkich chętni odwiedzą Park Dinozaurów. Następnie co sił w nogach udamy się do Parku Narodowego Ujście Warty – jest najmłodszym parkiem narodowym, powstał w 2001 roku. Stanowi unikatowy obszar podmokły, będący jednym z najważniejszych pod względem ornitologicznym miejsc w kraju i największych rezerwatów ptactwa wodnego i błotnego w Europie. Symbolem parku jest gęś zbożowa. Etap zakończymy w Kostrzyniu. Powrót busem.

Dzień 8: Po śniadaniu bus wraca do Warszawy.

Warunki

Cena wycieczki obejmuje:

  • noclegi w gospodarstwach agroturystycznych, pensjonatach lub hotelach w pokojach 2-4 osobowych
  • śniadania i obiadokolacje
  • opiekę przewodnika
  • asystę samochodu technicznego przez cały czas trwania wycieczki
  • przewóz bagaży na trasie

Cena wycieczki NIE obejmuje:

  • posiłku w trakcie dnia
  • dojazdu i powrotu
  • biletów wstępu do muzeów i kosztów dodatkowych atrakcji
  • ewentualnego wypożyczenia roweru – dodatkowy koszt 200 zł, roweru ze wspomaganiem elektrycznym – 800 zł

Koncepcja naszego wyjazdu:

Zakłada codzienne przemieszczanie się na rowerach na odcinkach rzędu 30 – 45 km

Samochód techniczny wiezie nasze bagaże – podróżujemy na rowerach wyłącznie z podręcznym bagażem dziennym umieszczonym w zależności od preferencji: w sakwie, torebce lub koszyku na kierownicy, małym plecaku itp.

Czas dziennej wycieczki to zazwyczaj od 9.00 do 15.00. Na jazdę na rowerze przeznaczone jest ok 3-4 godzin. Pozostały to czas zwiedzania, odpoczynku, relaksu w ładnych miejscach, ewentualnej kąpieli w jeziorze/morzu, posiłki. Nie zawsze jest możliwość zjedzenia lunchu w trakcie dnia w barze lub restauracji – czasami muszą wystarczyć zakupy sklepowe i posiłek na polanie/łące.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej W krainie Dolnej Odry – dla Małych i Dużych pochodzą od biura Via Verde, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Polska. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu śniadania i obiadokolacje. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Rekreacyjne, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.