Toskania rowerowo

Kraje
Kategoria
Wyżywienie
śniadania
Trudność
średnia
Transport
samolot
Zakwaterowanie
pensjonaty / hotele

Wycieczka chwilowo niedostępna.

O wyprawie

Toskania rowerowo

Toskania – wspaniała włoska prowincja, łącząca w sobie czar niezliczonych zabytków, zapierających dech w piersiach widoków i sielankowej, śródziemnomorskiej atmosfery. Każdy turysta, bez względu na preferencje, znajdzie tu coś dla siebie – góry, morze, zabytkowe miasta, unikalne rezerwaty, wspaniałą włoską kuchnię, ciepły klimat i to unikalne „coś”, co sprawia, że wyjazd zapada w pamięć na wiele lat.

Toskania to również raj dla rowerzystów – tych, którzy mają już pewne doświadczenie no i tych bardziej zaawansowanych. Trasy na naszym wyjeździe są tak skonstruowane, żeby zadowolić jednych i drugich. Podstawą jest wersja podstawowa czyli odcinki ok. 40-50 km przy różnicy wzniesień 400-700 m. Zazwyczaj będzie też dla chętnych wersja rozszerzona czyli dodatkowy odcinek rzędu 20-30 km.

Aktrakcje:

 • Volterra
 • Monteriggioni
 • Siena
 • Piensa
 • Montepulciano
 • Montichello
 • Montalchino
 • Piza

Dystans na rowerze: 350 km, Nawierzchnia: droga asfaltowa/droga szutrowa, leśna: 90%/10%

Program

Dzień 1 – przylot. 

Zakwaterowanie w hotelu w Pizie. Zwiedzanie miasta.

Dzień 2 – San Gimignano-Monterriggioni-Siena  50 km 620 hm

Transfer z Pizy do San Gimignano – średniowieczne miasteczko, jak większość z nich położone na wzgórzu z charakterystycznymi wieżami mieszkalnymi. Stąd wyruszymy na rowerach – na południe – do serca Toskanii. Rozpoczniemy efektownym zjazdem aby potem powoli wspinać się wśród winnic na malownicze toskańskie wzgórza i podziwiać niezwykłe widoki. Druga część etapu całkowicie rekreacyjna, z jedynie niewielkimi wzniesieniami. Dalej Monteriggioni –twierdza otoczona murami, za którymi skrywa się urokliwe miasteczko. Nocować będziemy w Sienie.

Dzień 3 – Siena –Buonconvento/San Quirico De Orcia 45 km 300 hm (wersja rozszerzona 60 km 690 hm)

Pierwszym celem dzisiejszego dnia będzie Siena, konkurująca z Florencją o miano najpiękniejszej. Wizytówką Sieny jest Piazza del Campo, najwspanialszy średniowieczny plac Europy, będący jednocześnie centrum życia kulturalnego i społecznego Sieny. Całe zabytkowe centrum Sieny w 1995 roku wpisano na listę światowego dziedzictwa kulturalnego UNESCO. Jedziemy dalej doliną rzeki Arbia, po lekko pofalowanym terenie, mijając po drodze niewielkie miasteczka i wioski. Kończymy etap w Buonconvento, skąd jedziemy busem do hotelu. Dla chętnych dodatkowo – dość wymagający ale za to bardzo widokowy odcinek górski do San Quirico.

Dzień 4 – San Quirico de Orcia-Montichello-Montepulchiano-Pienza-San Quirico de Orcia 50 km, 790 hm

Dzisiejszy etap to kwintesencja Toskanii. Trasa będzie wiodła pagórkowatym terenem, wśród pszenicznych pól, gajów oliwnych i ukwieconych łąk. Po drodze będziemy mijać wzgórza zwieńczone wiejskimi farmami z kamienia. Majestatyczne cyprysy dopełnią całości obrazu. Rozpoczniemy od maleńkiego i urokliwego Montichello. Następnie Montepulciano – toskańskiego orlego  gniazda z wysoką wieżą górującą nad całą okolicą. Miasteczko szczyci się lokalnym winem należącym do najbardziej cenionych w okolicy. O jego walorach będziemy się mogli przekonać osobiście. Zakończymy w Pienzie – jednej z najmniejszych, ale za to najbardziej urokliwych miejscowości Toskanii, gdzie renesansowa architektura zachwyca w  przepięknej okolicy. Historyczne Centrum Pienzy zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Chętni będą mogli wrócić rowerami na miejsce noclegu

Dzień 5 – San Quirico De Orcia-Montalcino-Paganico 60 km 950 hm

Dzisiaj pojedziemy do Montalcino  miasteczka o bogatej historii, zachowanego w niemal niezmienionym stanie. Chętni pierwszy – najbardziej wymagający podjazd do miasta mogą podjechać busem.  Jako że jest położone na wzgórzu, z jego murów obronnych roztaczają się fantastyczne widoki na region Crete z jednej strony oraz na zalesione zbocza doliny Val d’Orcia z drugiej. Teraz skierujemy się na zachód, ku mniej znanej turystom, ale równie  malowniczej części Toskanii – regionu Maremma. Mniej będzie zabytkowych miasteczek za to więcej kontaktu z nieskażoną cywilizacją naturą. Zakończymy etap w niewielkim miasteczku Paganico. Najbardziej wymagający etap jeśli chodzi o podjazdy.

Dzień 6 – Paganico-Follonica 60 km 390 hm

Przed nami relaksowy etap po krainie winnic – do jednej z nich wstąpimy na degustację. Kierujemy się w dół, na toskańskie wybrzeże, gdzie będzie można chwilę poleniuchować na plaży oraz zażyć kąpieli.

Dzień 7 – Follonica-San Vincenzo/Rossignano Solvay  40 km 150 hm (wersja rozszerzona 80 km 240 hm)

Na zakończenie rowerowych zmagań etap łatwiejszy – wzdłuż wybrzeża morza Tyrreńskiego, połączony z plażowaniem. Zakończenie w jednej z nadmorskich miejscowości i przejazd do hotelu w Pizie busem.

Dzień 8 – Piza

Powrót do Polski

Warunki

Loty:

Ryanair

Warszawa-Modlin –> Piza, piątek 08.55 –> 11.05

Piza –> Warszawa-Modlin, piątek 06.20 –> 08.30

Cena wycieczki obejmuje:

 • noclegi w pensjonatach B&B, hotelach klasy turystycznej lub hostelach w pokojach 2-4-osobowych.
 • śniadania
 • opiekę przewodnika
 • asystę samochodu technicznego przez cały czas trwania wycieczki
 • przewóz bagaży na trasie
 • przewóz rowerów z Polski
 • ubezpieczenie KL i NNW

Cena wycieczki NIE obejmuje:

 • kosztów biletów lotniczych
 • posiłków w trakcie dnia i wieczorem
 • biletów wstępu do muzeów i kosztów dodatkowych atrakcji
 • ewentualnego wypożyczenia roweru – dodatkowy koszt 300 zł, roweru ze wspomaganiem elektrycznym – 800 zł
 • dodatkowego ubezpieczenie KIT Bezpieczne Rezerwacje

Koncepcja naszego wyjazdu:

Zakłada codzienne przemieszczanie się na rowerach na odcinkach rzędu 50 – 60 km w asyście busa technicznego, który w razie awarii, przemęczenia etc. służy pomocą. Samochód techniczny wiezie również nasze bagaże – podróżujemy na rowerach wyłącznie z podręcznym bagażem dziennym umieszczonym w zależności od preferencji: w sakwie, torebce lub koszyku na kierownicy, małym plecaku itp.

Czas dziennej wycieczki to zazwyczaj od 9.00 do 18.00. Na jazdę na rowerze przeznaczone jest ok 50% z tych 9 godzin. Pozostałe to czas zwiedzania, odpoczynku, relaksu w ładnych miejscach, ewentualnej kąpieli w jeziorze/morzu, posiłki.

Nie zawsze jest możliwość zjedzenia lunchu w trakcie dnia w barze lub restauracji – czasami muszą wystarczyć zakupy sklepowe i posiłek na polanie/łące.

Dla kilku osób istnieje możliwość dojazdu busem z Polski do Włoch i z powrotem – 400 zł

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Toskania rowerowo pochodzą od biura Via Verde, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Włochy. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu śniadania. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Rekreacyjne, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.