Rowerowy Fit – Mazury Garbate

Kraje
Kategoria
Wyżywienie
szczegóły w warunkach
Trudność
łatwa
Transport
własny
Zakwaterowanie
pensjonaty / hotele
TerminCena
8 dni2 790
bus z Warszawy 300 zł

Szczegóły wyjazdu Rowerowy Fit – Mazury Garbate

O wyprawie

Rowerowy Fit – Mazury Garbate

Proponujemy nową formułę wyjazdu dla osób, które cenią sobie wypoczynek z dala od utartych szlaków, blisko natury i które chcą zadbać o swoje zdrowie i szczupłą sylwetkę. Ta wycieczka to zachęta do nowego początku ze zdrową dietą i aktywnym stylem życia.

Podstawą pozostają codzienne wycieczki rowerowe ok. 30–40 km. Ponadto codzienny rozruch poranny, połączony z kąpielą w jeziorze (dla chętnych) oraz popołudniowe zajęcia sportowe. Będzie również spływ kajakowy oraz wycieczka ornitologiczna.

Zapewniamy cztery posiłki dziennie zaplanowane w oparciu o założenia diety śródziemnomorskiej. W trakcie wycieczek będziemy unikać sklepów oraz lokalnych punktów gastronomicznych. Wszystko to w malowniczych plenerach Mazur Garbatych.

Aktrakcje:

 • Republika Ściborska
 • Wycieczka ornitologiczna
 • Rezerwat Piłackie Wzgórza
 • Spływ kajakowy  rzeką Sapiną
 • Kwatera polowa Himmlera w Pozezdrzu
 • Zwalony Most w Kruklankach
 • Puszcza Borecka
 • Zagroda pokazowa Żubrów w Wolicy
 • Jezioro Łaśmiady

Dystans na rowerze: ok. 200 km; Nawierzchnia: droga asfaltowa/droga szutrowa lub leśna: 50%/50%

Program

Dzień 1: Spotykamy się w gospodarstwie agroturystycznym Folwark Mazurski w Lisach

O godz. 19.00 będzie kolacja, po niej spotkanie informacyjne

Dzień 2:  Lisy – Ściborki – Klewiny  – Lisy – 38km, 200 hm

Dzisiaj w ramach rozruchu porannego zapoznamy się ze  śpiewającymi mieszkańcami okolicy. Na wycieczkę ornitologiczną poprowadzi nas pani Basia – właścicielka folwarku.

Po śniadaniu wsiadamy na rowery i udajemy się do Republiki Ściborskiej, niezwykłego  miejsca zamieszkałego przez nietuzinkową rodzinę i drużynę psów ścigających się w zawodach psich zaprzęgów na dalekiej Północy. Przed nami trochę pagórków i roztaczające się z nich piękne widoki, niezwykła Aleja Dębów i relaksująca droga doliną rzeki Gołdapy.

Na koniec przetestujemy fragment mazurskiego odcinka Green Velo. Przebiega ona tutaj po dawnych torach kolejowych , co daje przyjemną perspektywę jazdy.

Nordic Walking 7km

Dzień 3: Lisy – Rezerwat Piłackie Wzgórza – Stręgielek – Kuty – Jasieniec 32 km, 220 hm

Pojedziemy dziś szlakiem Mazurskich Legend, które to niegdyś spisała mieszkanka pobliskiej wsi Kuty. Na szlaku ustawione są rzeźby z tablicami opowiadającymi kolejne legendy – będzie więc wiele okazji do odpoczynku – który przyda się, gdyż przed nami trochę podjazdów. Będziemy wszak  przemierzać rezerwat Piłackie Wzgórza – przypominający chwilami  tereny podgórskie.

W dalszej części etapu relaksowa jazda wzdłuż jezior i podziwianie widoków. Dojeżdżamy do gościnnego pensjonatu Żabie Oko, nieopodal jeziora Gołdopiwo. Tutaj spędzimy trzy noce.

Trening obwodowy

Dzień 4: Jasieniec – Możdżany – Kruklin – Kruklanki – Jasieniec   32 km, 180 hm

Pojedziemy drogami leśnymi i szutrowymi wśród mazurskich ukwieconych łąk, łagodnych pagórków i lśniących jezior. Po drodze obejrzymy zwalony most w Kruklankach i zapoznamy się z jego ciekawą historią. Będzie też okazja do podziwiania  niezwykłej panoramy jeziora Kruklin.

Nordic Walking  9km

Dzień 5: Spływ kajakowy rzeka Sapiną ok 15 km, na rowerze ok. 20 km

Przesiadamy się na kajaki i poznajemy uroki Mazur z wodnej perspektywy. Wzmocnimy nasze ramiona pokonując jeziora Gołdopiwo i Stręgiel i odpoczniemy spływając leniwie rzeką Sapiną. Do Żabiego Oko wrócimy rowerami  zwiedzając po drodze ukrytą w leśnych ostępach kwaterę polową Himmlera.

Trening cardio

Dzień 6: Jasieniec – Puszcza Borecka – Giże 40km, 190 hm

Opuszczamy Żabie Oko aby przemierzać dzikie ostępy Puszczy Boreckiej,  pamiętającej czasy Jaćwingów.  Odwiedzimy Ośrodek Hodowli Żubrów w Wolicy  być może również spotkamy po drodze żubry żyjące na wolności. Jeśli pogoda pozwoli zażyjemy kąpieli w jeziorze Łaźno. Zamieszkamy w Majątku Giże – miejscu jakże odmiennym od poprzednich – z bardzo swoistym, niezapomnianym klimatem i serdecznymi gospodarzami.

Tenis stołowy/gry zespołowe

Dzień 7: Giże -Jezioro Łaśmiady – Giże 38km, 180 hm

Dzisiaj  etap łatwy i relaksujący wśród rozległych pól i łąk południowej części Mazur Garbatych. Będą też leśne dukty  i możliwość plażowania.

Trening obwodowy

Dzień 8: Zakończenie wycieczki, po śniadaniu bus wraca do Warszawy.

*Zajęcia popołudniowe mogą się zmieniać w zależności od pogody.

Warunki

Cena wycieczki obejmuje:

 • noclegi w pensjonatach i gospodarstwach agroturystycznych,  w pokojach dwuosobowych oraz apartamentach 4 -5 osobowych.
 • cztery posiłki dziennie
 • konsultacje dietetyczne
 • opiekę przewodnika
 • asystę samochodu technicznego przez cały czas trwania wycieczki
 • przewóz bagaży na trasie

Cena wycieczki NIE obejmuje:

 • dojazdu i powrotu
 • biletów wstępu do muzeów i kosztów dodatkowych atrakcji
 • ewentualnego wypożyczenia roweru – dodatkowy koszt 300 zł, roweru ze wspomaganiem elektrycznym – 800 zł
 • dodatkowego ubezpieczenia NNW i KIT Bezpieczne Rezerwacje
 • kosztów spływu kajakowego ok. 50 zł/os

Koncepcja naszego wyjazdu:

 • Wyjazd ma na celu zapoczątkowanie zmian, które – jeśli będą kontynuowane – przełożą się na poprawę samopoczucia oraz  trwałą redukcję wagi.
 • Codziennie  jeździmy na rowerowe wycieczki długości 30 -50 km. Po drodze odwiedzamy ciekawe miejsca ale omijamy sklepy i restauracje, gdyż mamy zapewnione cztery pyszne posiłki dziennie na bazie diety śródziemnomorskiej
 • Nocujemy w klimatycznych pensjonatach i  gospodarstwach agroturystycznych z dala od cywilizacji
 • Po południu oddajemy się różnym aktywnościom sportowym np . nordic walking, trening obwodowy, tenis stołowy

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Rowerowy Fit – Mazury Garbate pochodzą od biura Via Verde, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Polska. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu szczegóły w warunkach. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Rekreacyjne, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.