Rowerem pośród winnic Alzacji

Kategoria
Wyżywienie
brak
Trudność
średnia
Transport
autokar / bus
Zakwaterowanie
pensjonaty / hotele

Wycieczka chwilowo niedostępna.

Szczegóły wyjazdu Rowerem pośród winnic Alzacji

O wyprawie

Rowerem pośród winnic Alzacji | Francja , Niemcy , Szwajcaria

 • Strasbourg i Miluza
 • Malownicze miasteczka z pruskiej kraty: Colmar, Kayserberg, Riquewihr
 • Szwajcarska Bazylea
 • Szlak win alzackich
 • Degustacja lokalnych win
 • Zabytkowa zabudowa niemieckiego Fryburga
 • Wyśmienita lokalna kuchnia pogranicza trzech państw

O wyprawie ...

Alzacja to region leżący na pograniczu Francji i Niemiec, który przez ostatnie 3 stulecia wielokrotnie przechodził we władanie to jednego, to drugiego z tych krajów. Dzięki temu wytworzyła się tam niespotykana mieszanka kulturowa łącząca to co najlepsze z obu narodów. Francuskie wina i niemiecka architektura sprawiają, że jest to jeden z najchętniej odwiedzanych regionów Francji, a mnogość ścieżek rowerowych kusi co rok tysiące rowerzystów.

Nasza baza w Ammerschwir jest idealnym punktem wypadowym na wycieczki w najciekawsze miejsca rejonu. Zwiedzimy Strasbourg, Miluzę i Colmar – największe miasta rejonu, ale najciekawsze będą rozliczne wioski i miasteczka z kolorowymi domami z muru pruskiego których okna przyozdabiają donice pełne kwiatów. W wielu z nich zachowała się architektura i niepowtarzalny klimat dawnych epok – średniowiecza i renesansu. Pomiędzy tymi miejscowościami rozpościerają się winnice, w których wytwarza białe wina mające opinię jednych z najlepszych na świecie. By jeszcze bardziej uatrakcyjnić wycieczkę, znajdziemy także czas by na kilka chwil zawitać do Szwajcarii i zwiedzić Bazyleę.

Uwaga: Dzienne dystanse do pokonania rowerem na tej wycieczce są nieznacznie wyższe od przeciętnych na naszych wyjazdach. Proszę się jednak nie martwić. Trasy biegną praktycznie cały czas po płaskim, a towarzyszący nam autokar w każdej chwili może podwieźć osobę mającą słabszy dzień.

Wogezy

To pasmo górskie wyglądem przypominające nieco nasze Bieszczady. Nagie, łagodne szczyty nazywane tutaj balonami, wyglądają wypisz wymaluj jak bieszczadzkie połoniny. Spore różnice widać za to u podnóża gór, gdzie na zboczach rozpościerają się winnice. Większość naszych tras biegnie dolinami, wzdłuż rzek i kanałów, jednak krajobraz na horyzoncie będą przez cały czas umilać nam te malownicze góry.

Kuchnia Alzacji

To wybuchowa wręcz mieszanka wpływów francuskich i niemieckich z niewielkim akcentem szwajcarskim. Pomimo iż region słynie z doskonałych białych win, to piwo również jest tu niezwykle popularne a tutejsze browary, zlokalizowane głównie w okolicach Strasbourga produkują trunek bardzo wysokiej jakości. Jedno z przysłów alzackich mówi że w Niemczech zjesz dużo, ale mało smacznie, we Francji smacznie, ale nie dużo, zaś w Alzacji pojesz dużo i smacznie zarazem. W trakcie naszego wyjazdu będziemy mieć sporo okazji by zatrzymać się w małych knajpkach czy restauracjach i popróbować lokalnych specjałów.

Program

Dzień 1 Przejazd do Francji

Wyjazd z Warszawy o godzinie 18:30 (parking przed Kinoteką obok PKiN). Możliwość dołączenia w Poznaniu (ok. 22:30). Przejazd nocny w kierunku Francji

Dzień 2 Rozgrzewka rowerowa do Strasburga i z powrotem

Illkirch – Strasburg – Illkirch - ok. 25 km na rowerze

Do naszej bazy dotrzemy około południa. Po przydzieleniu pokojów i krótkiej przerwie na toaletę ruszamy rowerami na zwiedzanie Strasbourga.

Dzień 3 Średniowieczne zamki Alzacji

Illkirch - Selestat - Zamek Kintzheim - Zamek Haute - Koenigsburg - ok. 60-75 km na rowerze

Po śniadaniu kierujemy się na kanał reński, by po biegnącej przy nim ścieżce rowerowej dojechać do miasteczka Selestat. Odwiedzimy okoliczne ruiny zamku Kintzheim, gdzie atrakcją jest woliera orłów. Na koniec zobaczymy zamek Haute-Koenigsburg – doskonale zachowaną i niezwykle malowniczo położoną twierdzę górującą nad okolicą.

Dzień 4 Rowerowym szlakiem win

Ribeauville – Kintzheim – Obernai - ok. 51 km na rowerze

Dzień rozpoczniemy od zwiedzania Ribeauville. Następnie podążamy rowerowym szlakiem win, który poprowadzi nas na północ do Obernai, przez rozliczne winnice oraz miejscowości słynące z wyrobu wina. Na zakończenie rowerowania odwiedzimy jedną z posiadłości, gdzie odbędzie się degustacja lokalnych trunków. Następnie już busem wrócimy do hotelu.

Dzień 5 Alzackie perełki

Kayserberg – Colmar – Guebwiller - Ungersheim - ok. 62 km na rowerze

Rano przejazd autokarem do Kayserberg. Po objeździe starówki jedziemy rowerami do Colmar, uznawanego za najpiękniejsze miasto w Alzacji. Następnie jedziemy przez pocztówkowy Guebwiller do Ungersheim. Przejazd busem do naszej drugiej bazy - Aparthotelu w Miluzie.

Dzień 6 Przez granicę do Niemiec

Fryburg – Breisach am Rhein – Miluza - ok. 65 km na rowerze

Przejazd autokarem do niemieckiego Fryburga, skąd po zwiedzeniu katedry i krótkim spacerze ruszymy na zachód i na rowerach wjedziemy do Francji. Po przekroczeniu Renu będącego tutaj granicą państw, zatrzymamy się już po stronie francuskiej w Neuf-Brisach. Jest to jedno z 12 miast warownych zaprojektowanych przez Sebastiana Vaubana, od 2008 r. znajdujące się na liście UNESCO. Po przerwie jedziemy rowerami do naszej bazy w Miluzie.

Dzień 7 Z wizytą u Helwetów

Miluza - Bazylea ok. 40 km na rowerze

Rano gratka dla miłośników samochodów - zwiedzimy największe we Francji muzeum motoryzacji. Następnie rowerami wzdłuż Renu przejedziemy do szwajcarskiej Bazylei. Popołudnie spędzimy zwiedzając starówkę tego przygranicznego miasta. Powrót autokarem do hotelu.

Dzień 8 Czas wolny i wyjazd do Polski

Ostatnie chwile w Alzacji możemy spędzić na spacerze po Miluzie lub zrobieniu ostatnich zakupów. Ok. godziny 12 wykwaterujemy się z hotelu i wyruszymy w drogę powrotną do Polski.

Dzień 9 Powrót do Polski

W godzinach porannych powrót do Warszawy. Możliwość odłączenia się w Poznaniu.

Warunki

Cena obejmuje:

 • Transport: autokar lub bus (wyjazd z Warszawy), możliwość dołączenia w Poznaniu
 • Transport rowerów na specjalnej przyczepie
 • Zakwaterowanie: 6 noclegów w apartamentach 2 os. i 3 os. typu studio z aneksem kuchennym
 • Opiekę pilota
 • Ubezpieczenie: KL do 20 000 EUR | NNW do 15 000 PLN | BP do 1000 PLN
 • Składki: TFG - 10 PLN, TFP - 10 PLN
 • Podatek VAT

Cena nie obejmuje:

 • Wyżywienia ok. 20-30 EUR/dzień
 • Kosztów realizacji programu: (m.in biletów wstępu do muzeów i innych atrakcji, opłat klimatycznych/city tax, opłat parkingowych i wjazdowych) - ok 60-90 EUR
 • Wypożyczenia roweru: dla chętnych, którzy nie biorą własnego roweru (250 PLN)
 • Dopłaty za transport roweru elektrycznego: 200 PLN (ilość ograniczona do 5 sztuk)

Liczba uczestników: 15 - 35 osób

Zaliczka przy zgłoszeniu: 500 PLN

-

WYPOŻYCZENIE ROWERU

Dla osób, które nie biorą własnego roweru, istnieje możliwość wypożyczenia roweru za dodatkową opłatą zgodnie z ceną podaną w warunkach wyjazdu (cena nie obejmuje). Podana opłata obejmuje wypożyczenie roweru na cały okres wyjazdu. Wypożyczane przez nas rowery to rowery trekkingowe średniej klasy z ramą damską (19") ROMET Gazela II, ROMET Gazela IV lub podobne. Każdy rower wyposażony jest w bagażnik, jedną sakwę i błotniki. Nie posiada uchwytu na bidon. W cenie wypożyczenia zapewniamy podstawowy serwis rowerowy podczas wyjazdu oraz części zamienne tj. zapasowe dętki, zapasowe klocki hamulcowe, smary, oleje do smarowania łańcuchów i przerzutek. Osoby zainteresowane wypożyczeniem roweru powinny to zgłosić w momencie zapisywania się na wyjazd, nie później jednak niż na 4 tygodnie przed rozpoczęciem wycieczki. Ze względów higienicznych nie wypożyczamy kasków rowerowych. Poniżej zamieszczamy poglądowe zdjęcie wypożyczanych rowerów.

ROWER ELEKTRYCZNY

Jest możliwość zabrania na wyjazd roweru elektrycznego. Każdy uczestnik, który chce zabrać na wyjazd rower elektryczny jest zobowiązany do powiadomienia nas o tym w momencie zgłoszenia się na wyjazd. Późniejsze zgłoszenie chęci zabrania roweru elektrycznego nie gwarantuje możliwości jego zabrania. Limit rowerów elektrycznych przewożonych na przyczepie wynosi 5 sztuk. Całkowita długość roweru nie może być większa niż 185 cm. Jest to długość liczona od początku przedniego koła do końca tylnego koła. Opony roweru nie mogą być szersze niż 2,30 cala. Na każdej oponie jest podana jej szerokość. Prosimy o sprawdzenie całkowitej długości roweru elektrycznego oraz szerokości jego opon przed zapisaniem się na wyjazd. Jeśli rower elektryczny przekroczy powyższe wymiary, nie będzie możliwe jego zapakowanie na przyczepę rowerową. Z uwagi na to, że rower elektryczny jest znacznie cięższy od klasycznego roweru, Uczestnik, który zabiera na wyjazd rower elektryczny jest odpowiedzialny za jego zapakowanie na przyczepę oraz wypakowanie z przyczepy.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Rowerem pośród winnic Alzacji pochodzą od biura Horyzonty, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Szwajcaria, Niemcy, Francja. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu brak. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Rekreacyjne, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.